O sortimentu » O Orijen » Byliny
Orijen - byliny

Když ponecháni sami sobě napospas, psi a kočky instinktivně vyhledávají traviny a rostliny, které zvýší jejich životní sílu.

Byliny jsou součástí přirozené stravy a působí jako tonika a stavební prvky pomáhající posilovat orgány a tkáně specifických částí těla. Byliny podporují zažívací proces a pomáhají tělu stimulováním fyziologických procesů eliminovat škodlivé látky, třeba i tak, že čistí játra. Každodenní konzumace bylin pomáhá tělu s přirozenou obnovou a udržuje jeho fungování ve zdravém a spokojeném duchu, včetně:

1. Posílení imunity. Byliny pomáhají vytvářet a udržovat zdravý imunitní systém, který pomáhá tělu porážet běžné infekce, stejně jako degenerativní nemoci.

2. Nárůst energie. Byliny jsou efektivní v pomáhání tělu využívat účinněji více energie. Vyvarování se vysokoglykemickým sacharidům je také efektivní, poněvadž jednoduché cukry odčerpávají z těla nadměrnou energii.

3. Zlepšení trávení. Dobré trávení podporuje imunitní systém, zvyšuje energii a pomáhá posilovat a detoxikovat tělo. Důležitost dobrého trávení nemůže být podceňována a byliny jsou skvělou cestou, jak vylepšit zdravé trávení.

 

Čekanka a kořen lékořice / Pomoc kořene lékořice při problémech s játry je dobře zdokumentována. A starověcí Římané používali čekanku na pročištění krve. Čekanka také poskytuje rozpustnou vlákninu inulin, která vyživuje střevní mikroflóru v zažívacím traktu, pomáhá udržovat optimální hladinu cukrů v krvi a zvyšuje konzistenci stolice. Lékořice je bohatá na antioxidanty zvané flavonoidy, pomáhá tišit a ladit zažívací trakt a blahodárným působením na játra zvyšuje množství žluči, čímž napomáhá zažívání tuků.

Kořen anděliky lékařské a pískavice řecké seno / Kořen anděliky je po staletí používán na ošetřování zdraví střev a na stimulaci chuti k jídlu. Pískavice řecké seno se používala v Egyptě, Řecku, Itálii a jižní Asii na léčení široké škály zdravotních problémů. Pomáhá snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi a může být efektivní při léčbě obou typů cukrovky, 1 a 2. Pískavice řecké seno je také známá svým přínosem kardiovaskulární soustavě.

Levandule a květy heřmánku lékařského / Levandule je známá svými schopnostmi odstraňovat nervové napětí, tišit bolest, zlepšovat krevní oběh a léčit dýchací obtíže. Heřmánek tiší a ladí zažívací tract a má pozitivní vliv na poruchy střev. Skutečně, jedním z nejběžnějších použití heřmánku při léčbě malých zvířat je tišení a léčení podrážděných vnitřností při poruše spalování.

Máta peprná a sladký fenykl / Používána po celém světě na tišení rozrušeného žaludku a na zlepšení trávení, tiší máta peprná žaludek a zlepšuje tok žluči, čímž napomáhá trávení tuků. Sladký fenykl je starodávná rostlina, která byla známá Řekům pro svoji jedinečnou kombinaci výživných rostlinných látek, které vykazují vysokou aktivitu jako antioxidanty. Fenykl je znám otevíráním ucpaných jater, jelikož stimuluje trávicí šťávy a zrychluje tak vstřebávání živin.

Květy měsíčku lékařského a bobule jalovce obecného / Okvětní lístky měsíčku lékařského jsou používány pro lékařské účely přinejmenším od 12. století a bobule jalovce obecného byly po staletí poskytovány nemocným pro obnovení pevného zdraví. Nabyté živinami jako jsou lutein a beta karoten, jsou květy měsíčku lékařského a bobule jalovce obecného bohaté na flavonoidy ( antioxidanty na rostlinné bázi ), které chrání organismus a také snižováním kolísání cukrů v krvi způsobují hypoglykemický efekt.

Vojtěška a saturejka zahradní / Pěstovány lokálně, poskytují tyto letité výživné byliny dodatečnou dávku živin a jsou nabyté chlorofylem, minerály, beta karotenem a vitamíny B, C, E a K. Známy pro svoji vlastnost posílení chutě k jídlu a celkovou léčivost, jsou listy vojtěšky používány v čínské medicíně při léčení poruch spojených s trávicím traktem a ledvinami.