O sortimentu » O Orijen » Bohaté na maso a proteiny
Orijen - bohatý obsah proteinů a masa

Pes je dle vědeckých norem a evoluční historie zdomácnělý vlk

Všichni domácí psi, od Čivav až po Německé dogy, jsou nositeli stejných zákonitostí DNA a vyvinuli se z jednoho předka - vlka šedého. Takže není žádným překvapením, že moderní psi všech plemen jsou nejen schopni pojídat potravu svých divokých předků, ale vyžadují ji především pro zachování svého špičkového zdraví.

Stejně jako jejich divocí příbuzní jsou i domácí psi a kočky masožravci. Jsou vybaveni ostrými zuby, krátkým zažívacím traktem a tělem, které dokáže specificky přetvářet živočišné proteiny a tuky z masa - nikoliv však sacharidy z obilovin - ve zdroj energie.

Aby odpovídalo masožravé anatomii psů a koček, obsahuje krmivo ORIJEN mnohem vyšší složku masa ( 75 - 80% ), než běžná krmiva ( 25 - 40% ). Tyto bohaté a rozmanité masové suroviny produkují biologicky vhodný poměr proteinů - 38% nebo více, což odráží přirozenou stravu.

Co se týče proteinů a psů, koluje mnoho mýtů a špatných představ

 

Běžným mýtem je, že krmivo bohaté na proteiny může vašemu psu nebo kočce způsobit problémy.

Tento mýtus byl ostře odhalen moderní vědou. Ale je dáno, že krmiva bohatá na maso a proteiny nejsou rozpočtově přátelská k běžným výrobcům krmiv, takže není žádným překvapením, že je neustále tento mýtus zvěčňován.

Pravdou je, že psi a kočky jsou masožravci vývojově adaptovaní na téměř převážně masitou stravu. Každý protein navíc v jejich stravě je přirozeně a efektivně zpracován na energii nebo vyloučen z těla přirozeným způsobem.

A jelikož je protein esenciální a nemůže být jinak nahrazen, nemá Váš pes nebo kočka absolutně žádné biologické potřeby sacharidů - které se jednoduše přeměňují v tělesný tuk a jsou hlavní příčinou obezity u dnešních psích a kočičích společníků.