O sortimentu » O Orijen » Nízký obsah sacharidů
Orijen - nízký obsah sacharidů

Psi a kočky se vyvinuli jako masožravci a jejich přirozená strava obsahuje málo sacharidů, pokud vůbec nějaké.

Jako masožravci jsou psi a kočky anatomicky přizpůsobeni na trávení masových proteinů a tuků jako zdrojů energie - nemají absolutně žádnou potřebu sacharidů.

Pro psy a kočky jsou sacharidy "prázdné kalorie" tzv. jednoduché cukry, které poskytují pouze malou výživovou hodnotu mimo svůj kontroverzní energetický potenciál. Jelikož jsou kočky a psi schopni přijmout veškerou glukózu, kterou potřebují z proteinů a tuků, sacharidy nejsou v jejich stravě potřeba.

Nadměrně zkonzumované komplexní sacharidy jako kukuřice, nebo rýže se štěpí v jejich těle na cukry. Sacharidy zvyšují hladinu cukrů v krvi, což vytváří zvýšené vylučování hormonu zvaného "inzulín" slinivkou břišní - což je proces zapříčiňující cukrovku a obezitu. Pocity hladu a slabosti většinou následují rychlé zvýšení nebo pád hladiny cukrů v krvi.

Jelikož složení sacharidů je zřídka uvedeno na balení krmiva pro psy a kočky, většina milovníků svých mazlíčků si není vědoma toho, že jejich krmivo obsahuje 40 až 50% sacharidů - což je pro psy a kočky nevhodné a je to na hony vzdálené od jejich přirozené stravy.

Bohatý obsah masových proteinů a zcela bez obilovin. Sacharidy obsažené v krmivu ORIJEN jsou získávány z ovoce a zeleniny a jsou omezeny na 20-25% tak, aby krmivo lépe odpovídalo přirozené stravě.

Sacharidy: Co říkají odborníci

Výzkum Pet Food Nutrient Profiles americké organizace AAFCO (The Association of American Feed Control Officials ) z roku 2009 ukázal, že psi a kočky nevyžadují ve své stravě sacharidy. V souladu s tím National Research Council's Committee on Animal Nutrition (2006) potvrzuje, "Pokud má tělo dostatek proteinů, nepotřebuje v podstatě vůbec žádné sacharidy ".