O sortimentu » O Fitmin » O Fitmin pro kočky
Fitmin pro kočky

Granule Fitmin Cat Purity 2016

- nově nabízí dvě řady pro Vaše kočky. Purity Holistic Cat Food - inovovaná novinkaGranule Fitmin Cat Purity pro kočky

 • založeno na různých druzích čerstvého masa (rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřinu, jehněčí, králičí)
 • všechny receptury jsou tzv. Grain free
 • bylo využito blahodárných účinků bylinek – Herbs Vitality Complex
 • receptury jsou obohacené o ovoce a zeleninu
Výživový program pro kočky
Granule - kompletní krmiva a zdroje funkčních přísah
 • použití čerstvého kuřecího masa v receptuře
 • vysoký obsah bílkovin živočišného původ (až 89 %)
 • funkční suroviny (rostlinné výtažky, nukleotidy, aminokyseliny apod.) a jejich výživná hodnota zůstávají díky šetrnému výrobnímu postupu zachovány

Kapsičky – chutná odměna ve dvou variantách

 • kapsičky Fitmin jsou plné šťavnatých kousků masa
 • díky jejich mimořádné chutnosti a atraktivitě se na ně vaše kočka bude těšit každý den

 

Granule pro kočky Fitmin Cat Purity můžete zakoupit ZDE:

 

Fitmin je zaměřený na zdraví koček

 • zdravý močový systém – vysoká stravitelnost krmiva přispívá k vhodnému pH moči a spolu s optimální hladinou hořčíku v krmivu působí na celkové zdraví močového systému
 • zdravé zuby – patentovaný doplněk Stay-Clean TM slouží jako antibakteriální ochrana v ústní dutině
 • zdravý imunitní systém – podpora obranyschopnosti organismu díky přídavku nukleotidů, prebiotik, organicky vázaného selenu a vitamínů E a C
 • zdravá kůže a srst – garantována díky optimálnímu poměru mastných kyselin, obsahu esenciálních AMK, přírodní formy zinku, biotinu a vitamínů skupiny B

Při vývoji se Fitmin zaměřil na krmivo z pohledu kočky jako masožravé šelmy, pro kterou jsou přirozeným zdrojem potravy zejména živočišné suroviny a především maso. Právě proto jsme do receptur dali poctivé čerstvé maso, které dodá krmivu nejen chutnost, ale obohatí jej i o potřebné živiny.Kromě vysokého podílu živočišných složek obsahuje krmivo řadu dalších benefitů, které jsou velmi prospěšné pro zdraví Vašich koček (komplex dentální péče, prebiotika, vyvážený poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, aj.) Všechny suroviny byly pečlivě vybírány a v rámci jednotlivých produktů kombinovány tak, aby celá řada Purity Holistic Cat Food napomáhala k udržení plnohodnotného a spokojeného života koček.

Proč Purity?Granule Fitmin pro kočky

Čerstvé maso bez kosti je zárukou vysoké chutnosti a hlavně kvality našich produktů. Jedná se o finální vstupní surovinu, která neprochází žádným mezistupněm výroby (rozvaření, vysušení, rozemletí a sterilizací za zvýšeného tlaku a teploty), jako je tomu například u výroby masokostních mouček. A právě z důvodu snahy vyrábět krmivo nejen chutné, ale i velmi kvalitní, využívá Fitmin jedinečné technologie, pomocí níž může přidávat do granulí čerstvé maso pocházející z různých živočišných druhů (kuře, zvěřina, hovězí, ryba, aj.).

Grain free receptura je založena na hrachu a bramborách, neobsahuje tedy žádné obiloviny, které by mohly být případnými potencionálními alergeny (např. pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován i glykemický index krmiva, čímž též dochází k předcházení jedné z nejčastějších civilizačních chorob - obezitě, která bohužel začíná být i u zvířat čím dál tím častějším problémem.

Herbs Vitality Complex je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček. Využili jsme blahodárných účinků heřmánku, kopřivy, pampelišky, meduňky a lípy.

Živočišné proteiny jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným a hlavně pro kvalitní život nezbytným zdrojem bílkovin. Obsahují všechny důležité aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.

 

Granule pro kočky Fitmin Cat Purity můžete zakoupit ZDE:


Benefity granulí Fitmin Purity

Čerstvé maso v granulích Fitmin Cat Purity

Při výrobě je používáno vysoce kvalitní čerstvé maso. U produktů v řadě Purity jsou používány různé druhy čerstvého masa, které byly voleny s ohledem na potřeby konkrétní kategorie jedinců

Druhy mas: rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřina, jehněčí, králičí, vepřové

Maso v čerstvém stavu je přidáváno přímo do směsi v rámci procesu extruze nikoli pouze jako předsušenou surovinu (masokostní/ kostní moučku = možný postup
u konkurence)
V prekondicionéru se čerstvé maso smíchá se suchou směsí, propaří se pro zajištění optimální konzistence a takto připravená směs putuje do extrudéru, kde je po velmi krátkou dobu několika sekund vystavena vysokému tlaku a teplotě cca 130 °C. Poté tato směs prostupuje přes matrici, čímž vznikají konkrétní tvary granulí.
PROČ je dobré čerstvé maso?
 • Garantuje výbornou chutnost granulí
 • Živiny zůstávají ve výborné kvalitě, nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom zpracováno
  do granulí
 • Čerstvé maso je pro kočku přirozenější stravou než maso tepelně upravené

Granule Fitmin pro kočky

Grain free

Receptura je založena na hrachu a bramborách - neobsahuje tedy žádné obiloviny a tím pádem snižuje riziko potencionálního výskytu alergických reakcí (např. na pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován glykemický index krmiva, který snižuje příjem sacharidů a pomáhá v prevenci proti obezitě a cukrovceMezi výrazné alergeny ale patří např. pšeničný lepek (zdroje pšenice a její deriváty: pšeničná mouka, pšeničné klíčky apod.) – z receptury Fitmin jsme pšeničné suroviny zcela odstranili, čímž jsme výrazně snížili riziko alergických reakcí

Hrášek – obsahuje vlákninu, která má pozitivní funkci na trávení. Dále je zdrojem bílkovin, ale zároveň neobsahuje tak vysoké množství minerálních látek jako mají např. kostní/masokostní moučky. Díky tomuto faktu snižuje množství popelovin v krmivu a přispívá tak k prevenci proti vzniku močových kamenů, které mohou být obzvláště u koček častým problémem. A v neposlední řadě má mnohem nižší glykemický index, než obvykle užívané obiloviny. Suroviny s vysokým glykemickým indexem jsou tráveny a vstřebávány rychleji a dochází tak k rapidnímu nárůstu a poklesu hladiny glukózy v krvi. Oproti tomu suroviny s nízkým glykemickým indexem umožňují stabilnější reakci glukózy v krevním řečišti. Suroviny s nízkým glykemickým indexem též pomáhají redukovat riziko vzniku obezity a diabetu.

Brambory – často bývají mezi veřejností vnímány jako nevhodná surovina, díky případnému obsahu solaninu (zelené části + klíčky). Nicméně tento údaj je mylný, neboť solanin je po tepelné úpravě znehodnocen, a tím pádem nijak neovlivňuje kvalitu krmiva. Ba naopak jsou brambory velmi dobře stravitelnou složkou krmiva, jsou výborným zdrojem sacharidů pro potřebu pohotové energie a zároveň nejsou potencionálním alergenem, jako např. některé obiloviny. V neposlední řadě jsou brambory bohatým zdrojem draslíku.

Herbs Vitality Complex

Je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček.

 • Heřmánek - pozitivní vliv na trávicí i močový systém, protizánětlivé a dezinfekční účinky a vliv na zmírnění nadýmání.
 • Kopřiva - účinná surovina podporující pročištění krve a tedy i celkovou detoxikaci organismu, pozitivně působí na ledviny a močový měchýř. Mimo jiné obsahuje kyselinu křemičitou, která má velmi příznivý vliv na stav kostí, očí, zubů, chrupavek, vazivové tkáně, kloubů a šlach.
 • Pampeliška - pro povzbuzení činnosti trávicích orgánů a sekreci trávicích šťáv. Příznivě se projevuje při zánětech močových cest a ledvinových kamenech, zvyšuje tvorbu a vylučování žluči při žaludečních poruchách. Zlepšuje chuť k jídlu, působí na tvorbu žaludečních kyselin a pozitivně ovlivňuje činnost jater a ledvin.
 • Meduňka – napomáhá při zklidnění, uvolnění a zajištění dobrého trávení.
 • Lípa - pro pozitivní  vliv na zvyšování vylučování moči, žaludečních šťáv
  a zlepšení trávení.

Živočišné proteiny

Proteiny živočišné jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným zdrojem bílkovin.Živočišné proteiny obsahují všechny nezbytné aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.

Ovoce

V krmivech řady Purity Holistic Cat Food bylo využito blahodárných účinků ovoce z důvodu pestrosti stravy, přirozených zdrojů minerálních látek a vitamínů a v neposlední řadě kvůli pozitivním účinkům přírodních surovin na organismus jedince.

Kustovnice (tzv. Goji) - díky obsahu vitamínů a stopových prvků příznivě ovlivňuje obranyschopnost a imunitu organismu. Posiluje zrak, zlepšuje krvetvorbu a stav kůže.

Černý rybíz – složka bohatá na vitamíny a minerální látky.  Má pozitivní vliv na proces zpomalující stárnutí, posiluje obranyschopnost organismu a pozitivně působí na elasticitu cév.

Borůvky - pro  zlepšení kvality zraku, pružnosti a pevnosti cévních stěn.  Dále pro desinfekční vlastnosti, díky kterým pozitivně působí při zánětlivých onemocněních v trávicím ústrojí či močové soustavě.

Brusinky - Jsou významné díky své antibakteriální schopnosti, účinně působí proti infekcím močových cest a střev.


Granule pro kočky Fitmin Cat Purity můžete zakoupit ZDE:


Další benefity řady Purity

Krmiva z řady Purity:
 • Nejsou vyráběna z geneticky modifikovaných surovin – GMO Free
 • Neobsahují umělá barviva nebo zchutňovadla
 • Neobsahují sůl jako atraktant zvyšující chutnost krmiva
 • Jsou vyráběna za použití obnovitelných zdrojů energie
 • Jsou vyráběna pouze z nejkvalitnějších surovin
 • V průběhu výroby prochází průběžnou kontrolou kvality – od testace vstupních surovin přes několik testů polotovaru v průběhu výroby až po finální výrobek
 • Výroba krmiv Fitmin je certifikována podle ISO, IFS (International Food Standard, který je jedním z nejdůležitějších a Mejuznávanějších certifikátů v potravinářství) a je kontrolována také prostřednictvím HACCP, což je mezinárodně uznávaný systém kvality

Komplex dentální péče působí jako antibakteriální ochrana v dutině ústní, kdy chrání zuby před ukládáním plaku a působí tak preventivně proti tvorbě zubního kamene.

Cheláty jsou formou minerálních látek, díky níž mohou být minerální látky (např. Fe, Cu, Mn, Zn, Se) účinněji vstřebávány do těla a mohou tak lépe plnit svou funkci. Využitelnost minerálních látek ve formě chelátů je několikanásobně vyšší, než využitelnost prvků ve formě anorganické.

Prebiotika ovlivňují stávající střevní mikroflóru hostitele a tím i obranyschopnost organismu. Jedná se o nestravitelné suroviny  rostlinného původu, které podporují nebo potlačují výskyt určitých druhů mikroorganismů běžně se vyskytujících v trávicím traktu.

Vláknina ze sušených jablek a cukrovarských řízků pomáhá při průchodu potravy trávicím traktem. Má pozitivní vliv na peristaltiku střev a podporuje činnost bakterií v trávicím traktu.

Extrakt z juky má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku a dalších plynů, které vznikají během trávení a nepříjemně zapáchají. Jeho použitím dochází ke snižování zápachu výkalů, ale i moči.

Omega 3 a 6 jsou nepostradatelné mastné kyseliny obsažené v kvalitním za studena lisovaném lososovém oleji, který pochází z norských lososů. Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro zdravé cévy a blahodárně působí na srdeční a mozkovou činnost.